Drogie przedszkolaki!
piątek, 6 listopada 2020
Gra z figurami geometrycznymi
Geometryczne królestwo
Drogie dzieci!
Jakie były królestwa w opowiadaniu?
Gdzie znajdowało się królestwo kwadratowe?
Gdzie znajdowało się królestwo prostokątne?
Gdzie znajdowało się królestwo trójkątne?
Gdzie znajdowało się, królestwo kołowate?
Spróbujcie narysować któreś królestwo i podzielić się z nami zdjęciami.
Bajka o figurach geometrycznych
Drogie dzieci!
czwartek, 5 listopada 2020
Zabawa matematyczna " Puzzle z figurami"
środa, 4 listopada 2020
Zadanie matematyczne
Drogie dzieci!
Poproście rodziców o wydrukowanie kart, na których znajdują się postacie z bajek. Następnie spróbujcie policzyć i zapisać ile postaci ukryło się w każdym okienku.
link do druku kart: https://eduzabawy.com/
Powodzenia!
Wciel się w postacie z bajek
Drogie dzieci!
Dzisiaj mamy dla Was opowiadanie Marii Zemły" Czego wiewiórka się wstydziła? Usiądźcie wygodnie i poproście rodziców aby wam je przeczytali.
"CZEGO WIEWIÓRKA SIĘ WSTYDZIŁA? "
Jacuś rozglądał się po lesie i zobaczył wiewiórkę. Patrzy, patrzy i widzi, jak wiewióreczka Basia skacze z gałązki na gałązkę i zakrada się przez okienko do dziupli Rudej Kitki. Nie pukała, nie pytała i do dziupli się dostała. Pod nieobecność Rudej Kitki rządzić się tu zaczyna. W spiżarni zobaczyła pełne mieszki orzeszków i mówi do siebie: U Rudej Kitki orzeszków pełna dziupla a mi się w domu, co dzień zapas uszczupla. Wezmę sobie parę nie zobaczy wcale, a w domu przyda się orzeszków trochę. I Basia wzięła orzeszki bez pytania właścicielki. Miała już wchodzić, gdy zobaczyła na stole list kolorowy. Ciekawska Basia nie mogła powstrzymać ciekawości i nie myśląc wiele list, nie do siebie adresowany, otwiera śmiele. Na to wszystko wchodzi do swojego domu Ruda Kitka i zastaje scenkę nieprzyjemną wielce. Koleżanka czyta jej korespondencje. - Coś trzeba z tym zrobić” – myśli Jacuś. Jestem przecież leśnym skrzatem wszystkich zwierząt bratem. Wszedł więc do domu Rudej Kitki i tak mówi: - Basiu, tak nie można robić, nie czyta się listów nie do ciebie adresowanych. Każdy ma prawo do własnej prywatności. A to, że wzięłaś bez pytania orzeszki Rudej Kitki jest również bardzo złe. Wiewióreczka Basia bardzo się zawstydziła i swoją przyjaciółkę przeprosiła. Obiecała również więcej tak nie robić i cudzej własności nie przywłaszczać sobie. Na to Jacuś leśny skrzat wszystkich zwierząt brat mówi tak: - Dobrze żeś to zrozumiała i do winy się przyznała, ale żebyś to dobrze zapamiętała i winy swoje odpracowała, pomożesz małym wiewióreczkom ze starego dębu zebrać zapasy na zimę. Basia zgodziła się na propozycję Jacusia, za naukę pięknie mu podziękowała i serdecznie pożegnała.
Jak już wysłuchaliście opowiadania spróbujcie odpowiedzieć na pytania:
-Jak miał na imię leśny skrzat?
-Kogo Jacuś zobaczył w lesie?
-Jak miała na imię wiewiórka?
-Do czyjej dziupli weszła Basia?
-Czy zachowanie wiewiórki w dziupli Rudej Kitki było właściwe?
-Dlaczego wiewiórka Basia bardzo się wstydziła?
-Co obiecała wiewiórka Rudej Kitce?
Następnie poproście rodziców o wydrukowanie kolorowanki wiewiórki i według własnego pomysłu wyklej ją plasteliną, bibułą lub pokoloruj kredkami.
wtorek, 3 listopada 2020
Jesienny quiz
Drogie przedszkolaki!
Zabawa ,,Maszynista"
Drogie przedszkolaki!
Eksperyment ,,Bańka w bańce"
Pączuszki z serków homogenizowanych
Zabawa z łyżkami
poniedziałek, 2 listopada 2020
Dokończ rysować jeżyka
Drogie dzieci!
Jeżyk z jajek
Drogie przedszkolaki!
Pamiętacie opowiadanie o jeżyku Igiełce?. Spróbujcie dzisiaj wykonać Jeżyka Igiełkę z gotowanych jajek.
Do wykonania jeżyka potrzebne nam będą:
-jajka ugotowane na twardo,
-pieprz ziarnisty,
-goździki.
Gotujemy jajka, następnie czekamy, aż wystygną. Obieramy je ze skorupek, to świetna zabawa, przy której ćwiczycie Wasze paluszki!. Obrane jajka musimy przekroić na pół, przy tym kroku najlepiej poproście rodziców o pomoc. Następnie robimy jeżykowi oczka i nosek z pieprzu. Igiełkami będą nasionka goździków. A może Wy macie jakiś pomysł, z czego jeszcze można zrobić igiełki naszemu jeżykowi? Koniecznie podzielcie się z nami zdjęciami Jeżyka Igiełki :)
Opowiadanie o jeżyku
Eksperyment "Jesienna pogoda"
Jesienią często pada deszcz dlatego zapraszamy do wykonania eksperymentu z rzeczy ogólnie dostępnych w domu (pianka do golenia, woda, barwnik, pipetka lub strzykawka czy łyżeczka). Zaobserwujcie jaki będzie efekt kiedy kropelki kolorowego deszczu spadną na piankę. Czy przedostają się one przez piankę? A jeśli tak to wolno czy szybko będą rozchodzić się po wodzie? Spróbujcie w domu sami wykonać taki eksperyment (oczywiście pod okiem osoby dorosłej :) )
Jesienne drzewa
Poćwiczmy nasze paluszki. Serdecznie zapraszamy do wykonania prostego drzewa lub innego obrazka z koreczków. Dodatkowo potrzebujemy np. dary jesieni, koraliki, pompony( wszystko to co może się zmieścić w koreczku) oraz pęsety lub łyżkę. Na czym polega zabawa? Obejrzyjcie filmik Jak myślicie jaki przedmiot łatwiej przenosić pęsetą do koreczka? kasztan, koralik, pompon czy ziarenka? Czy wygodniej wam wkładać czy wyjmować przedmioty z koreczków? Spróbujcie sami się przekonać.
Dokończ rysować grzybka
Kochane przedszkolaki!
Zabawka do ćwiczeń oddechowych ,,Deszczyk i parasolka"
Drogie Przedszkolaki
Do przygotowania tej zabawki potrzebne są: woreczek foliowy, słomka, niebieski marker, gładka, niebieska bibuła, gumka recepturka oraz nożyczki.
1. Na woreczku rysujemy kształt parasolki.
2. Bibułkę rwiemy na drobne skrawki i wrzucamy do woreczka.
3. Koniec woreczka zabezpieczamy gumką recepturką- nie ściskamy zbyt mocno, bo trzeba tam jeszcze wsunąć rurkę.
4. U góry woreczka foliowego robimy nożyczkami niewielkie nacięcie- tak, aby nadmiar powietrza znalazł bezpieczne ujście.
I zabaweczka jest gotowa! Dmuchamy a skrawki niebieskiego papieru wirują niczym krople deszczu!
Bajka ,,Pod Grzybem"
Drogie dzieci!
Zabawa matematyczna "Jeżyk"
Idzie jeżyk, mały jeżyk, jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
Gimnastyka buzi i języka
Zapraszamy do logopedycznej zabawy z kostką do gry. Zaproście swoich domowników do wspólnej zabawy.